понеділок, 14 березня 2016 р.

Шевченківський тиждень

 Вже стало традицією  щороку відзначати річницю з Дня  народження Великого Кобзаря, ім’я якого оповите невмирущою любов’ю і славою .
  Цікаво і змістовно  проведені різноманітні заходи.
   Розпочався тиждень 9 березня покладанням вінка усіма учнями школи до пам’ятника Шевченку в нашому селі . Директор НВК Попель Леся Іванівна розповіла дітям про ті важкі часи, коли встановлювали  пам’ятник Кобзарю в 1965 році за кошти ясеничан. Радянська влада всіляко обмежувала урочистості, на яких відзначалися події  українського національного походження  і могли  порушуватися  проблеми державотворення, самостійності і незалежності України.
      Учні 5-9 класів  провели творчий конкурс  тематичних стінгазет, присвячених  творчості поета.
  10 березня наймолодші школярі   із вчителями-класоводами  підготували  святковий  концерт «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» : читали поезії Т.Шевченка , виконували пісні за творами  Кобзаря та ставили  інсценівки із життя поета.
    Тиждень завершився літературно-музичною композицією «Тарас Шевченко – геніальний  український письменник і борець  за волю України» , 12 березня у Народному домі.
   Учні 5-9 класів разом із директором Попель Лесею Іванівною інсценізували поему-містерію Шевченка «Великий льох», у якій поет відверто засуджує угоду Б.Хмельницького з Росією, виходячи з трагічних наслідків його політики в історії нашої держави, коли на сході України знову гинуть кращі сини нашого народу.
    Діти блискуче виконали ролі і показали справжні акторські здібності.

   Саме на творчій спадщині Т.Шевченка  виховуємо справжніх патріотів і господарів Української держави.


Немає коментарів:

Дописати коментар